Zalety izolacji pianką poliuretanową

Termoizolacja budynków mieszkalnych to gwarancja komfortowego i ekonomicznego użytkowania nieruchomości. Dodatkową zaletą okazują się również aspekty stricte ekologiczne. Materiałem izolacyjnym, który zapewnia optymalną wydajność budynku mieszkalno-użytkowego, jest pianka poliuretanowa.

Nie tracić ciepła

Mostki cieplne, czyli wszelkiego rodzaju szczeliny i nierówności w obrębie ścian, sufitu i podłogi, to jedna z głównych przyczyn przenikania ciepła na zewnątrz. Równie niebezpieczna okazuje się wilgoć, która przedostaje się do budynku przede wszystkim poprzez drzwi i okna. Jak nietrudno zauważyć, wspomniana wcześniej wilgoć stanowi poważne zagrożenie dla trwałości budynku, ponadto może przyczynić się do zagrzybienia i zawilgocenia pomieszczeń użytkowych, co negatywnie wpływa na zdrowie domowników. Skutecznym sposobem, który pozwoli uchronić budynek przed tymi zagrożeniami, jest izolacja pianką poliuretanową.

Izolacja dachu pianką poliuretanową – warto?

Za pomocą pianki poliuretanowej można wykonać izolację w obrębie całego budynku, począwszy od ścian i podłogi, a na dachu skończywszy. Na rynku dostępne są dwa rodzaje pianki poliuretanowej, przeznaczonej do stosowania natryskowego: zamkniętokomórkowa oraz otwartokomórkowa. Każdy z wymienionych produktów posiada wiele zalet. Wiele przydatnych informacji dotyczących pianki poliuretanowej można znaleźć tutaj: https://cels.pl/ocieplanie-piana/dachow

Pianka zamkniętokomórkowa składa się z mikroskopijnych, zamkniętych pęcherzyków i może być stosowana jako alternatywa dla tradycyjnego styropianu lub płyt styropianowych. Jej zaletą są wysokie właściwości termoizolacyjne oraz odporność na działanie wody. Idealnie sprawdza się w przypadku izolacji dachów płaskich, stropodachów wentylowanych, podłóg na gruncie oraz stropów nad pomieszczeniami nieogrzewanymi.

Pianka otwartokomórkowa przypomina natomiast gąbkę, jest bardzo lekka, paroprzepuszczalna, dlatego też sprawdzi się tam, gdzie standardowo stosuje się wełnę mineralną, celulozę lub wełnę drzewną, np. przy termoizolacji dachów skośnych, stropodachów wentylowanych, stropów belkowych, podłóg na legarach, ścian zewnętrznych ocieplanych metodą lekką suchą, a także ścian szkieletowych.

 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 1 =