Zabawki dla dziewczynek – sprawdzone pomysły

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór zabawek dostępnych w sklepach jest bardzo szeroki i zróżnicowany. Tak duża ilość produktów nie ułatwia podjęcia szybkiej decyzji i skłania rodziców do głębszych przemyśleń. Najważniejszymi kryteriami, które zawsze należy brać pod uwagę, jest wiek dziecka oraz jego wiek. W tym artykule zostanie poruszony temat zabawek przeznaczonych dla dziewczynek w przedziale wiekowym od mniej więcej trzech do ośmiu lat.

Zabawa połączona z nauką

Poza oczywistą funkcją rozrywki warto zwrócić uwagę także na inny aspekt zabawek, który wiąże się ze zdobywaniem wiedzy i nowych umiejętności. Maluchy do momentu pójścia do szkoły spędzają znaczną część swojego życia właśnie na zabawie, dlatego też warto zadbać o to, by ta korzystnie wpływała na rozwój zarówno psychiczny, jak i fizyczny. Dzieci, które przyswajają wiedzę podczas zabawy, łatwiej radzą sobie w szkole i szybciej nawiązują relacje z rówieśnikami.

Pierwszą propozycją, która nadaje się dla najmłodszych dziewczynek, są lalki stworzone do opieki. Takie bobasy wymagają regularnego zajmowania się nimi, karmienia, zmieniania pieluszek oraz usypiania. Jest to bardzo fajny pomysł, który sprawdzi się w przypadku dziewczynek lubiących opiekować się np. zwierzątkami. Można pomyśleć także o interaktywnych pieskach lub kotkach, które działają podobnie na niektórych płaszczyznach.

Nieco starsze dziewczynki z pewnością uwielbiają zabawy z trochę mniejszymi lalkami. W tym wieku popularne stają się zabawy związane ze wcielaniem się w rolę, dlatego też kierowanie życiem ulubionej lalki staje się jednym z bardziej absorbujących zadań. Dla małych miłośniczek takich kukiełek warto kupować nie tylko domki, ale nawet drewniane zamki dla lalek. Korzystanie z dołączonych mebelków i zajmowanie się codziennymi czynnościami wpływa na późniejsze umiejętności związane z domowymi obowiązkami, a jednocześnie wzmacnia empatię w stosunku do innych osób.

Trzecią propozycją, z której będzie zadowolona każda dziewczynka, jest zabawkowa kuchnia. Stanowisko do gotowania składa się z kilku szafek, kuchenki z palnikami, zlewu, a nawet mikrofalówki czy zmywarki. Do zestawu zazwyczaj dołączone są garnki, patelnie, naczynia oraz sztućce, które pozwolą dziewczynkom naśladować czynności obserwowane na co dzień w kuchni. Nie może zabraknąć także różnych warzyw, owoców i innych składników, których używa się podczas gotowania. Produkty te wykonane są zazwyczaj z plastiku lub z miękkiego, pluszowego materiału.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto kupić coś symbolicznego na walentynki?
Dlaczego warto kupić coś symbolicznego na walentynki?
Z okazji Walentynek warto kupić dla kogoś bliskiego wyjątkowy podarunek. Nie musi być on wcale bardzo kosztowny jeśli chodzi o […]
Kancelarie adwokackie – czym najczęściej się zajmują?
Kancelarie adwokackie – czym najczęściej się zajmują?
Mimo że ludzie na ogół starają się żyć zgodnie z prawem i normami życia społecznego, to niekiedy wpadają w różnego […]
Czego nie może zabraknąć na Boże Narodzenie w domu katolika?
Czego nie może zabraknąć na Boże Narodzenie w domu katolika?
Święta Bożego Narodzenia mogą mieć zupełnie odmienny charakter w zależności od tego, w jakim kraju będą obchodzone. W Polsce są […]