Kurtki na górskie wędrówki

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Miłośnicy długich wędrówek po górach powinni koniecznie zaopatrzyć się w ciepłe i komfortowe ubranie. Jednym z najbardziej pożądanych elementów garderoby jest oczywiście kurtka, która musi optymalnie chronić organizm przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Oprócz tego wymaganą funkcją jest efektywne odprowadzanie wilgoci, tak aby nawet po bardzo intensywnym wysiłku na ciele nie pojawił się tzw. „zimny kompres”. Godne polecenia są m.in. outdoorowe kurtki męskie gore tex, wyposażone w wytrzymałą membranę wewnętrzną.

Wiele zależy od pogody

Wspomniane kurtki gore tex świetnie zabezpieczają zarówno przed wilgocią, jak i nieprzyjemnym chłodem. Z tego powodu są idealnym wyborem na okres jesienny i zimniejsze dni wiosenne. W miesiącach letnich natomiast znacznie lepiej jest nosić modele typu softshell, składające się z miękkiej podszewki oraz elastycznego materiału zewnętrznego. Z jednej strony chronią one bowiem przed deszczem, z drugiej zaś pozwalają na niezwykle sprawną cyrkulację powietrza, zapobiegając tym samym poceniu się.

Jeśli wybieramy się w góry zimą i zależy nam na ograniczeniu ryzyka wyziębienia organizmu do minimum, wówczas najlepszą możliwą opcją jest kurtka puchowa, wyróżniająca się doskonałymi parametrami termicznymi. W tym przypadku warto postawić zwłaszcza na wersję wypełnioną malutkimi piórkami kaczek albo gęsi, bo ma ponadprzeciętną zdolność gromadzenia powietrza, a jednocześnie jest zaskakująco lekka i ciepła. Nieco tańsze rozwiązanie to kurtka z wypełnieniem syntetycznym, która dodatkowo posiada tę zaletę, że znacznie szybciej schnie po deszczu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto w swojej firmie zatrudnić obcokrajowców?
Dlaczego warto w swojej firmie zatrudnić obcokrajowców?
Rynek w pracy ma się w Polsce dobrze, ale wiele zależy w nim od obcokrajowców. To właśnie Ukraińcy czy pracownicy […]
Jakie rodzaje butów warto posiadać w swojej garderobie?
Jakie rodzaje butów warto posiadać w swojej garderobie?
Istnieje wiele różnych rodzajów butów, które można mieć w swojej szafie. Najpopularniejsze rodzaje butów to buty sportowe, buty do sukienki […]
Jakiego typu ozdoby i dodatki sprawdzą się w naszym ogrodzie?
Jakiego typu ozdoby i dodatki sprawdzą się w naszym ogrodzie?
Ogród jest miejscem, w którym możemy spędzić miło czas w otoczeniu natury. Bardzo często stanowi on także swoistą wizytówkę całej […]