Na co zwrócić uwagę przewożąc dzieci samochodem?

Jazda samochodem z dziećmi wymaga odpowiedniej organizacji. Przede wszystkim należy bezwzględnie stosować się do przepisów – mowa tutaj zarówno o przestrzeganiu między innymi ograniczeń prędkości oraz innych zakazów i nakazów, jak również zapewnić dzieciom odpowiedni komfort jazdy i bezpieczeństwo, używając wysokiej jakości fotelików samochodowych (lub nakładek w przypadku starszych dzieci), które posiadają atesty i spełniają surowe normy bezpieczeństwa narzucone producentom takich urządzeń.

Jazda samochodem z dziećmi – bezpieczny fotelik dla malucha

Wybór fotelika nie jest łatwą sprawą, ale na rynku istnieje szeroki asortyment takich produktów, dlatego też każda zainteresowana osoba znajdzie coś dla siebie. Fotelik powinien być dopasowany pod kątem wagi danego dziecka – pozwala to dopasować między innymi rozstaw czy długość zapięć oraz pasów. Dla starszych dzieci, które już stabilnie siedzą polecane są foteliki samochodowe 15-36 kg, które sprawdzą się doskonale przez długi czas. Dla mniejszych pasażerów sprawdzą się tzw. foteliki kubełkowe.

Jeśli chodzi o polecane firmy zajmujące się produkcją fotelików to zdania są podzielone. Foteliki Cybex Priam opinie na ich temat są bardzo korzystne i wielu rodziców poleca te foteliki. Ich zaletą jest fakt, że są doskonale przystosowane do przewozu dzieci oraz zapewniają wysoki komfort. Dodatkowo spełniają oczywiście wszelkie normy bezpieczeństwa, dlatego nawet w przypadku kolizji czy wypadku dziecko jest należycie zabezpieczone, a ryzyko uszczerbku na zdrowiu znacznie zminimalizowane.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + 14 =