Studniówka – jak się do niej przygotować

Studniówka to ważne wydarzenie dla każdego maturzysty. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że zwykle jest to pierwszy prawdziwy bal. Trudno zatem się dziwić, że większość dziewcząt zaczyna przygotowania do niego wiele tygodni wcześniej. O czym trzeba pamiętać?

Jaka sukienka na studniówkę?

Nie da się ukryć, że wybór sukienki odgrywa ogromną rolę podczas przygotowań do studniówki. Wybierając ją, można postawić na klasykę, która nigdy nie wychodzi z mody. Od wielu sezonów dużą popularnością cieszy się mała czarna. Wbrew pozorom taka stylizacja wcale nie musi być nudna, ponieważ czarne sukienki świetnie wyglądają nie tylko z klasycznymi dodatkami, lecz również z akcesoriami w innych, bardziej żywych kolorach. Z małą czarną świetnie będą wyglądać na przykład czerwone szpilki, które dodadzą pozornie prostej stylizacji charakteru.

Naturalnie sukienki wieczorowe na studniówkę mogą być także w innych kolorach. Wiele dziewczyn stawia tego wieczoru na czerwień czy granat. Tego dnia można założyć długą suknię, lub krótszą, sięgająca niewiele ponad kolano. Najważniejsze jest jednak to, by sukienka nie krępowała ruchów i pasowała do stylu dziewczyny, która ją nosi.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Oczywiście przygotowując się do studniówki, nie można zapomnieć również o innych kwestiach. Należy zawczasu wybrać fryzurę, która będzie pasować do stylizacji. Przy większości strojów dobrze sprawdzą się wyprostowane lub delikatnie pofalowane włosy. Warto również zrobić manicure. Tutaj można postawić na kolor paznokci taki sam jak kolor sukienki, alternatywą może być neutralny odcień nude, który będzie pasował do każdej stylizacji.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + 11 =