W jakich celach wykorzystywana jest siatka na budowie?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Siatki to sposób na zapobieganie urazom na placach budowy. Najczęstszym zastosowaniem siatek jest ochrona pracowników przed spadającymi przedmiotami. Siatki mogą być również wykorzystywane w inny sposób, np. do zapobiegania wpadaniu przedmiotów do wykopów lub rowów, czy do ochrony pracowników znajdujących się na rusztowaniu.

Odłamki to duży problem

Najczęstszym zastosowaniem jest ochrona osób pracujących na danym obszarze przed spadającymi odłamkami. Siatka https://gozbet.pl/linia-do-produkcji-siatki-cieto-ciagnionej/ może być zainstalowana nad poziomem gruntu, aby zapobiec spadaniu gruzu na pracowników znajdujących się poniżej, lub może być zainstalowana poniżej poziomu gruntu i używana do wyłapywania spadających przedmiotów.

Innym powszechnym zastosowaniem siatek jest ochrona pracowników przed upadkiem podczas pracy w wysokich miejscach, takich jak rusztowania lub dźwigi budowlane.

Ściana? A po co, jest siatka!

Siatki mogą być również stosowane na placach budowy jako tymczasowe ściany lub bariery pomiędzy dwoma obszarami, które muszą pozostać oddzielone podczas wykonywania prac w jednym obszarze. Zapewnia to bezpieczeństwo pracownikom, trzymając ich z dala od maszyn lub urządzeń, które mogłyby ich zranić, gdyby miały dostęp do obszaru, w którym się znajdują.

Zapewnia prywatność, ponieważ siatka ma za zadanie sugerować osobom postronnym, że jest to obszar niedostępny i że, ludzie powinni trzymać się z dala od wrażliwych obszarów projektu budowlanego, aby nie zakłócać postępu na miejscu lub nie rozpraszać pracowników od ich pracy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Do jakich prac wykorzystuje się podnośniki?
Do jakich prac wykorzystuje się podnośniki?
Wiele prac naprawczych, remontowych czy na budowie wykonywać trzeba na wysokościach, w miejscach trudno dostępnych. Z pomocą robotnikom przychodzi technika […]
Jak sprawdzić czy stan techniczny naszego pojazdu jest prawidłowy?
Jak sprawdzić czy stan techniczny naszego pojazdu jest prawidłowy?
Czasami prowadząc samochód możemy wyczuć, że jedzie się nam niekomfortowo. Nawet drobne usterki mogą być przyczyną poważnej awarii, a nawet […]
Nauka jazdy na monocyklu elektrycznym – czy to trudne?
Nauka jazdy na monocyklu elektrycznym – czy to trudne?
Nauka jazdy na monocyklu elektrycznym nie jest trudna. Wymaga trochę praktyki i cierpliwości, ale nie jest to rocket science. Najważniejsze […]