Specjalistyczne urządzenia do pracy z betonem

Beton jest materiałem wyjątkowo twardym, który wyróżnia się ponadprzeciętną odpornością na uszkodzenia o charakterze mechanicznym. Dlatego też jego obróbka zawsze wymaga zastosowania różnorodnych specjalistycznych sprzętów. Doskonałym przykładem są choćby dedykowane zacieraczki służące zarówno do wygładzania powierzchni, jak i wcierania wybranych materiałów o działaniu utwardzającym. Kupimy je na https://norwit.pl/3-zacieraczki-do-betonu.

Sprzęty idealne do cięcia, wyrównywania i zagęszczania

Na etapie obróbki beton bardzo często musi być pocięty na mniejsze fragmenty. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się m.in. wiertarka lufowa z otwornicą. Zapewnia ona bowiem użytkownikowi stabilne prowadzenie, a dodatkowo radzi sobie z materiałem o różnym stopniu grubości. Warto również posiadać bruzdownicę, czyli elektronarzędzie przeznaczone do wykonywania wgłębień pod przewody lub rury. Z kolei do kucia betonu najlepiej jest wykorzystać młotowiertarkę z pneumatycznym wspomaganiem, a do jego precyzyjnego przecinania – kątownik wyposażony w tarczę diamentową.

Inne niezwykle przydatne sprzęty to:

– szlifierka spalinowa lub elektryczna – do perfekcyjnego wygładzania powierzchni

– listwa ręczna oscylacyjna – do wyrównywania i tworzenia wzniesień

– wibrator wgłębny – do zagęszczania mieszanki poprzez całkowitą eliminację niepożądanych pęcherzyków powietrza

– wibrator przyczepny z regulowaną siłą odśrodkową – do zagęszczania betonu w bardzo krótkim czasie (zastosowanie głównie do prefabrykowanych elementów, np. pustaków i płyt)

– mieszadła ręczne

– frezarki – do usuwania starej warstwy materiału

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + 8 =