Układanie kostki brukowej – samemu czy z pomocą profesjonalistów?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kostka brukowa stała się bardzo popularnym materiałem. Coraz częściej pojawia się jako nawierzchnia chodników, alejek, a nawet ulic. Często też jest materiałem używanym do utwardzenia powierzchni na prywatnych posesjach. Teren wyłożony kostką brukową wygląda estetycznie i schludnie. Jednak czy sami damy radę taką kostkę położyć na działce?

Czy samodzielne ułożenie kostki brukowej jest łatwe?

Położenie kostki nie jest zadaniem zbyt skomplikowanym, wymaga jednak pewnej wiedzy i przygotowania a przede wszystkim czasu. Plac pod kostkę musi być odpowiednio wytyczony i oznaczony. Na początek za pomocą palików i żyłek należy wyznaczyć teren prac, a następnie wykonać niewielki wykop o odpowiednim spadku. Kolejnym etapem jest wykonanie podsypki piaskowej ubitej walcem. Teraz przystępujemy do układania kostki, jedna obok drugiej, dokładnie dobijając każdą gumowym młotkiem. Na koniec całość posypujemy piaskiem, który wypełni szczeliny pomiędzy poszczególnymi elementami.

Nie każdy jednak ma odpowiednie umiejętności, narzędzia, a czasem po prostu nie chcemy tego robić sami. W takim przypadku warto skorzystać z usług fachowców. Znajdziemy takich, chociażby pod adresem http://ptbborkowski.pl/ukladanie-kostki-brukowej/. Zaletą takiego rozwiązania jest bardzo wysoka jakość ułożenia materiału. Nie ma także potrzeby zakupu narzędzi niezbędnych do wykonywania takich prac. Często także wykonanie usługi jest kompleksowe, połączone z zakupem i dostarczeniem materiału na budowę oraz z posprzątaniem terenu na zakończenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dbać o sprzęt elektroniczny?
Jak dbać o sprzęt elektroniczny?
Nie możemy sobie wyobrazić życia bez wielu elektronicznych gadżetów, takich jak telefony, tablety, aparaty fotograficzny czy też konsole do gier. […]
Rodzaje przewodów hydraulicznych
Rodzaje przewodów hydraulicznych
Przewody hydrauliczne to elementy wykorzystywane do przesyłu medium roboczego (np. oleju) w obrębie konkretnych układów i maszyn. Ich niezwykle ważnym […]
Jak dbać o ogród podczas upałów?
Jak dbać o ogród podczas upałów?
Coraz bliżej nam do lata, a wraz z nim należy się spodziewać upałów. Nie jest już tajemnicą, że temperatury podczas […]