Rodzaje materiałów stosowanych do wypełniania pęknięć i klejenia rys

Przy pęknięciach i rysach ważny jest materiał naprawczy, którego użyjemy. Oczywiście przy dużych pęknięciach będzie on różny od tego, którego użyjemy przy małych rysach.

Materiały stosowane przy pęknięciach i dużych ubytkach

Przy dużych ubytkach ważne jest przygotowanie podłoża. Najlepiej wyczyścić opadający tynk oraz zeszlifować ubytek pod kątem 45 stopni w taki sposób, by nigdzie nie było resztek farby, ani tynku. Po tym procesie nakładamy specjalną masę naprawczą. Możliwa do kupienia jest w gotowych opakowaniach bez potrzeby rozrabiania. Najlepiej wybrać szpachlę szybkoschnącą bezskurczową, która będzie wyjątkowo elastyczna i samodzielnie dopasowuje się do ubytku. Po wyschnięciu masa powinna idealnie wypełniać całą bruzdę. Na naprawioną ścianę kładziemy warstwę gładzi szpachlowej, którą możemy pomalować w kolorze reszty ściany. Przy niewielkich ubytkach, takich jak rysy, wykończenie może być odpowiednie. Przy dużych ubytkach potrzebna będzie już masa naprawcza z dodatkiem włókna szklanego. Pozwoli to na bardzo dokładne wypełnienie każdego wgłębienia.

Jak uniknąć pęknięć?

Przyczyną pęknięć, zwłaszcza w nowych budynkach jest jego osiadanie. Może również być to wina nieodpowiedniej wentylacji lub przecieku. Warto sprawdzić, czy ściany nie są zawilgocone. Możliwe, że w takich przypadkach będzie nam potrzebna iniekcja ścian betonowych, która skutecznie je osuszy i naprawi. Jeśli interesują Cię hydroizolacje Śląsk jest województwem, gdzie firm świadczących tego typu usługi nie brakuje.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × cztery =