Leczenie zębów u dzieci – jakie rozwiązania dla najmłodszych oferują gabinety stomatologiczne?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najmłodsi pacjenci powinni regularnie odbywać wizyty u stomatologa, podczas których lekarz może ocenić stan zębów oraz przeprowadzić zabiegi profilaktyczne. Są one niezbędne do tego, by zachować zdrowie jamy ustnej jak najdłużej. Przedstawiamy kilka rozwiązań leczenia zębów oferowanych przez gabinety stomatologiczne z myślą o najmłodszych.

Efektywnie i bez bólu

Obecnie stomatologia jest na tyle rozwinięta, że umożliwia bezpieczne, a przede wszystkim bezbolesne leczenie zębów mlecznych. Jest to o tyle ważne, żeby najmłodsi nie zniechęcili się do wizyt u stomatologa poprzez nieprzyjemne zabiegi. Ważne są działania, mające na celu szeroko rozumiana profilaktykę, czyli zapobieganie m.in. próchnicy zębów.

Jednym z częściej stosowanych zabiegów, jest fluoryzacja. Oferowana jest przez wiele gabinetów stomatologicznych, m.in. http://apdentpoznan.pl. Fluoryzacje wykonuje się u dzieci i u dorosłych. Jest ona bezbolesna i cały proces nie trwa dłużej niż kilka minut. Ma ona ogromne znaczenie, gdyż działa przeciwpróchniczo. Jest to zabieg całkowicie bezbolesny i nie powinien wzbudzić strachu u najmłodszych.

Kolejnym rozwiązaniem, często stosowanym, w celu zadbania o uzębienie dzieci, jest lakowanie. Polega ono na uszczelnianiu naturalnych bruzd, pojawiających się na zębach przedtrzonowych i trzonowych. Podczas lakowania, zęby są oczyszczane, a bruzdy pokrywane są lakiem szczelinowym. Jest to dobra okazja do wizyty adaptacyjnej, dlatego że lakowanie jest całkowicie bezbolesne. Najlepszy moment to wiek pomiędzy 6 a 12 rokiem życia.

Zabieg stosowany u dzieci, u których na niektórych zębach pojawiła się próchnica, nazywa się lapisowaniem. Jest to impregnacja zębów mlecznych z wykorzystaniem azotanu srebra. Jego celem jest wzmocnienie zębów, a także działanie bakteriobójcze, które zatrzymuje rozwój próchnicy. Jest to łagodniejsze rozwiązanie niż wypełnienie uzębienia, na które małe dzieci często nie są jeszcze gotowe. Lapisowanie jest to zabieg, którego wykonanie niekiedy jest konieczne, a uniknięcie go może prowadzić do usunięcia zęba mlecznego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zaaranżować pokój dziecka?
Jak zaaranżować pokój dziecka?
Pokój dziecka jest miejscem, w którym maluch spędza bardzo dużo. To właśnie w nim bawi się, uczy oraz wypoczywa. Z […]
Biżuteria dla mężczyzn – jak dopełnić swój wygląd?
Biżuteria dla mężczyzn – jak dopełnić swój wygląd?
Każda z męskich stylizacji może być oryginalna, z jednoczesnym uwzględnieniem wysokiego komfortu. Producenci przekazują do dyspozycji wymagających klientów wiele interesujących […]
Jak zachwycić gości weselnych?
Jak zachwycić gości weselnych?
Wszystkie wesela zazwyczaj toczą się tym samym rytmem. Powtarzalne schematy sprawiają, że poddajemy się utartym ścieżkom i nie spodziewamy się […]