Komfortowy transport na lotnisko

Komfortowy transport na lotnisko

Transport lotniczy stał się w ostatnich latach bardzo popularny. Co prawda, nie mamy jeszcze tak rozwiniętej sieci lotnisk, jak w krajach zachodnich, jednak lotniska, które powstały w ostatnich latach są bardzo nowoczesne i chętnie latają do nich nowi przewoźnicy. Stosunkowo niewielką liczbę lotnisk, do powierzchni kraju oraz liczby ludności da się zrekompensować. I takie kroki właśnie podejmują istniejące i coraz lepiej funkcjonujące dzięki wspólnej współpracy sąsiednie lotniska.

Niekiedy zdarzają się sytuacje, gdy z najbliżej położonego nam lotniska nie odlatuje samolot do miejsca, którego chcemy dotrzeć. Pojawia się, kłopot dalekiej podróży pociągiem lub innym środkiem lokomocji do portu, który obsługuje takie połączenia. Problem ten starają się rozwiązać współpracujące ze sobą lotniska, poprzez uzupełnianie nawzajem oferty przelotowej. Jeżeli jeden z portów nie ma w ofercie przewoźnika, który obsługuje daną trasę, drugi port stara się, aby taka trasa pojawiła się w jego rozkładzie lotów. Nie eliminuje to jednak problemu przejazdu z miejsca zamieszkania do drugiego portu lotniczego. Jednak i na to znalazło się rozwiązanie. Współpracujące ze sobą porty, zapewniają nam komfortowy transport na lotnisko, z którym współpracuje. Posłużmy się przykładem. Mieszkamy w Katowicach, skąd chcemy odlecieć do Rzymu. Niestety Port w Katowicach nie obsługuje takiego połączenia, nie mniej jednak do Rzymu odlecieć możemy z Krakowa-Balice. W związku z tym na płaszczyźnie współpracy port w Katowicach zapewnia nam transport na lotnisko Balice, skąd udamy się w podróż.

Sprawa ma się tak samo w przypadku powrotu. Lotniskowe busy Kraków Katowice kursują kilka razy dziennie, dlatego nie należy obawiać się o powrót do domu..

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + dziewięć =