Jak zachwycić gości weselnych?

Wszystkie wesela zazwyczaj toczą się tym samym rytmem. Powtarzalne schematy sprawiają, że poddajemy się utartym ścieżkom i nie spodziewamy się żadnych szczególnych elementów zaskoczenia. Po wstępnym obiedzie oczekujemy na pierwszy taniec. Gdy gasną światła, wiemy, że lada moment na sali pojawi się ogromny tort lub płonące pieczone prosię. Jak więc zachwycić gości weselnych i sprawić, że będą wspominali naszą uroczystość jako jedyną w swoim rodzaju?

Prolog – autorefleksja

Planując ślub i jego aranżację warto skupić się na indywidualnych cechach pary młodej i wpleść je w ogół wydarzenia. Może być to specyfika nazwiska, wspólne zainteresowania czy sposób poznania. Wychodząc z tego założenia, użycie zaproszeń ślubnych żółtych może okazać się bardziej adekwatne niż ich standardowe modele w odcieniach bieli, srebra i złota. Związane z konkretnym elementem życia przyszłych małżonków i pozbawione przypadkowości z pewnością wyróżnią się na tle sztampowych wersji. I już na początkowym etapie będą zaskoczeniem dla uczestników zbliżającego się wesela.

Suma drobnych wrażeń

Na niezapomnianą imprezę składa się szereg czynników także pozornie niewiele znaczących detali. Spersonalizowane etykiety na wódkę weselną niewątpliwie zwrócą uwagę biesiadników i będą ciekawym gadżetem zdobiącym stoły. Mogą zawierać życzenia dla gości, fotografie małżonków lub dowolny wybrany przez nowożeńców wzór. Winietki ślubne również powinny wyróżniać się formą, ponieważ tradycyjne kartki z imieniem i nazwiskiem dawno odeszły do lamusa. Zakończenie wesela to czas upominków dla opuszczających uroczystość. Tradycyjną formą podziękowania za przybycie jest pudełko ciast, które warto jednak zamienić na nieco bardziej niekonwencjonalny suwenir. Podarunek podobnie jak całokształt przyjęcia powinien wyrażać nowożeńców. Zajmujecie się ogrodnictwem? Niech będzie to sadzonka borówek. Pracujecie w branży odzieżowej? Stwórzcie eko torby z pamiątkowym nadrukiem.

Branża ślubna obfituje w ilość weselnych atrakcji, jednak mimo to większość osób decyduje się na typowe i sprawdzone rozwiązania. Czasem wystarczy chwila zastanowienia, żeby zmodyfikować szablonowe koncepcje, tchnąć w nie swojego ducha i zachwycić nawet najbardziej zagorzałych weselników.

 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × cztery =