Przedłużanie włosów metodą TapeIn

Metoda TapeIn, inaczej nazywana kanapkową, polega na wszczepieniu pomiędzy dwa kosmyki swoich włosów naturalnych pasm, np. pochodzących z peruki w kolorze blond. Wszystko dzieje się za pomocą przezroczystych, elastycznych taśm, które nie powodują ciągnięcia ani dyskomfortu klientów. Pasma są umieszczane przy skórze głowy, z tego względu ważne jest, aby regularnie (wraz ze wzrostem włosów) zgłaszać się do fryzjera po podciągnięcie taśmy.

Pielęgnacja i cenne wskazówki dla włosów przedłużonych metodą TapeIn

Pielęgnacja przypomina przy tym wszystkim pielęgnację zwykłych włosów, dlatego trzeba o nie dbać, odżywiając je olejkami oraz maskami. Nie ma również żadnych przeciwwskazań związanych z suszeniem, prostowaniem czy kręceniem na lokówce. Ważne, aby podobnie jak w przypadku normalnych włosów stosować kosmetyki chroniące przed temperaturą. Doczepiane pasma nie otrzymują naturalnego nawilżania, np. peruki słowiańskie, dlatego należy używać preparatów do tego celu przeznaczonych.

Niestety, istnieje prawdopodobieństwo odklejania się poszczególnych kosmyków. Zaleca się zatem korzystanie ze specjalnej szczotki, która nie szarpie i nie obciąża włosów. Zwykły grzebień trzeba zdecydowanie wykluczyć.

Przy metodzie TapeIn koloryzacja jest ryzykowna, ponieważ skutkuje odbarwieniem się łączeń doczepianych pasm. Warto w tym przypadku odwiedzić fryzjera tuż przed ściągnięciem włosów. Taka kolejność sprawi, że na farbowane pasma zostaną założone nowe, czyste taśmy, niczym nie odróżniające się od reszty. Należy także pamiętać, że klej z czasem słabnie, dlatego wymiana pasków klejących co jakiś czas to konieczność.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − 1 =