Jak wybrać serwer strony internetowej?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas zakładania strony internetowej, prędzej czy później musimy podjąć decyzję, co do tego, na jaki hosting się zdecydować. Kryteria, jakimi powinniśmy się kierować są różne i mają różną wagę, jednak są pewne uniwersalne zasady, które pomogą mniej doświadczonym osobom wybrać odpowiednią dla siebie ofertę.

Najważniejsze kryteria

Jeżeli nasza strona przechowywać będzie bardzo ważne dane, takie jak informacje medyczne czy finansowe (przez co są bardziej narażone na ataki hakerskie), to bezapelacyjnie powinniśmy się zdecydować na serwery dedykowane. Dzięki temu, zwiększymy możliwości, ale także poziom bezpieczeństwa naszej strony.

Jeżeli jednak decydujemy się na bardziej przeciętną działalność internetową, taką jak np. portal internetowy czy sklep online, to wystarczy wykupienie miejsca na serwerze. Dzięki temu, odchodzą nam takie obowiązki jak administracja serwerami, gdyż to zadanie będzie leżeć po stronie dostarczyciela usługi.

Drugą rzeczą, o której musimy pamiętać jest ilość transferu i pojemność dysku. Jeżeli nasza strona będzie przechowywać dużo danych (np. zdjęć, filmów) to warto zainwestować nielimitowany transfer i pojemne dyski.

Kryterium, które niejako świadczy o jakości usługi jest uptime, czyli informacja przez jaki czas nasza strona będzie dostępna (dobre oferty posiadają go na poziomie 99%), co ma szczególnie znaczenie przy prowadzeniu biznesu przez internet. Warto również sprawdzić jakie certyfikaty związane z bezpieczeństwem posiada firma, której chcemy powierzyć przechowywanie naszej strony.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Męska garderoba – jakie uniwersalne ubrania powinny się w niej znajdować?
Męska garderoba – jakie uniwersalne ubrania powinny się w niej znajdować?
Męska szafa powinna być pełna uniwersalnych ubrań. Takie egzemplarze pozwolą mężczyźnie wyglądać dobrze w każdej sytuacji, a do tego można […]
Materace których producentów warto wybrać?
Materace których producentów warto wybrać?
Sen zajmuje ogromną część życia każdego człowieka. Regeneracja jest bardzo ważna. Aby odpowiednio zadbać o komfort odpoczynku, warto zainwestować w […]
Sprawdzona firma transportowa pomocna w przeprowadzce
Sprawdzona firma transportowa pomocna w przeprowadzce
Poszukujesz transportu w swoim mieście? A czynisz tak, ponieważ sam nie jesteś w stanie przewieźć wszystkich mebli z domu, ubrań, […]