Jak urządzić mieszkanie w stylu loftowym?

W ostatnich latach niezwykle popularnym trendem stało się adaptowanie przestrzeni pofabrycznych na zwykłe mieszkania. Lokale takie określa się mianem loftów, a charakteryzują się one sporym minimalizmem oraz ogólną surowością. Jednym z istotnych wyróżników są w tym przypadku solidne meble wykonane z litego drewna, metalu (w różnej postaci), szkła, a nawet betonu. Doskonałym przykładem jest masywna szafka RTV loft w formie prostokąta, stworzona z drewna dębowego i osadzona na stalowych nogach.

Przestrzeń musi być otwarta

Mieszkanie urządzone w stylu loft powinno posiadać duże okna (najlepiej podzielone na niewielkie kwatery), podłogę z wylewki betonowej albo surowych, opalanych desek (panele zupełnie tutaj nie pasują), a także ścianę pokrytą starym tynkiem, ewentualnie czerwoną cegłą. Zalecane jest ponadto usunięcie wszelkich zbędnych ścianek działowych, ponieważ pozwoli to uzyskać rozległą przestrzeń użytkową, którą można bez problemu dzielić na poszczególne strefy – jadalną, sypialną oraz dzienną. Jeśli chodzi o meble, to warto postawić w szczególności na masywne konstrukcje o prostych formach, wykonane z drewna, metalu i szkła. Koniecznie muszą być one pozbawione nadmiernej ilości detali ozdobnych, a także utrzymane w stonowanej kolorystyce (szarości, brązy, biel, czerń itp.).

Idealne meble w stylu loft to np. duże łóżko z metalową ramą, konsola ze skrzyżowanymi nogami, drewniany hoker osadzony na stalowych płozach, rattanowe krzesła kuchenne, masywna komoda z wysuwanymi szufladami czy prosty regał z drewnianymi półkami osadzonymi na metalowym stelażu. Pozostałe wymagane elementy to:

  • sporej wielkości lustro w grubej ramie,
  • industrialne lampy i kinkiety (wykonane z mosiądzu lub aluminium),
  • plakaty oraz rzeźby zaprojektowane w futurystyczny sposób,
  • nieliczne tekstylia z grubych tkanin (pledy, koce, poduszki).

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 2 =