Imprinting – co warto wiedzieć o tej metodzie farbowania włosów?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Imprinting jest nowoczesną i niebanalną metodą farbowania włosów, wykonywaną przy użyciu specjalnego szablonu, który zaprojektował światowej sławy fryzjer Angelo Seminara. Jest to fantastyczna metoda na odświeżenie wyglądu, polecana osobom, które nie boją się przyciągać uwagi swoim wyglądem. Co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Jak wygląda szablon?

Przypomina on dość wąską, prostokątną tacę, do której wkłada się pasmo włosów. Na wierzch przykłada się wybrany wzór, a następnie nanosi kolor pędzlem. Jeśli farbowane są wierzchnie warstwy fryzury, jest ona bardziej wyraźna i intensywna. Subtelniejszy efekt uzyskuje się przy imprintingu wewnętrznych pasm.

Jakiego efektu można się spodziewać?

Do wyboru jest bardzo duża ilość szablonów, do tego dodać trzeba różne kombinacje kolorystyczne. Dlatego też pomysłów i sposób na stworzenie takich stylizacji jest mnóstwo. Dużą popularnością cieszą się motywy zwierzęce i inspirowane przyrodą. Efekt ptasich piór, skrzydeł motyla, skóry węża, czy geparda to tylko kilka inspiracji. Osoby z Poznania i okolic zainteresowane tą techniką, mogą odwiedzić na przykład to miejsce: https://czesanka.com/imprinting/.

Na włosy długie, czy krótkie?

Z pewnością najbardziej intensywny rezultat da się osiągnąć na długich. Jednak równie intrygująco wyglądać on będzie też na krótkich. Jeśli imprinting zaczyna się od nasady włosów, trzeba będzie jednak dość często wykonywać uzupełnienia, gdyż odrosty nie będą wyglądały estetycznie.

Dlaczego warto?

Z pewnością jest to fryzjerski hit sezonu. Paniom, które pragną wyglądać modnie i oryginalnie z pewnością ta technika koloryzacji przypadnie do gustu. Bogactwo szablonów i możliwości sprawia, że uzyskać można efekt od eleganckiego do niezwykle fantazyjnego. Każdy znajdzie coś dla siebie. To też świetna propozycja dla osób, które mają dość cienkie włosy. Taki zabieg stylizacyjny optycznie dodaje fryzurze objętości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Smartfon – w jaki sposób należy o niego dbać?
Smartfon – w jaki sposób należy o niego dbać?
Smartfony towarzyszą nam prawie wszędzie. Nosimy je ze sobą do pracy, szkoły, czy nawet na spacer po lesie. Niestety obudowy […]
Zawór do wody – co warto wiedzieć?
Zawór do wody – co warto wiedzieć?
Co to jest i jak działa? Najczęstszym typem zaworu wodnego jest zawór redukujący ciśnienie, który utrzymuje stałe ciśnienie w rurach […]
Jakiego sprzętu potrzebujemy do skoku z wysokości?
Jakiego sprzętu potrzebujemy do skoku z wysokości?
Skoki ze spadochronem są marzeniem wielu osób. Mimo że zaliczane są do tak zwanych sportów ekstremalnych, od lat cieszą się […]