Czym jest baldachim i w jaki sposób można go włączyć do wystroju dziecięcego pokoju?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Baldachim jest elementem dekoracyjnym, który zwisa z sufitu. Może być wykonany z czegokolwiek, od tkaniny do papieru do koronki, i składane lub zebrane w kształtach, które przypominają zasłony lub namioty.

Baldachimy są zwykle spotykane w pokojach dziecięcych, ale mogą być również używane w innych częściach domu. Najczęstszym zastosowaniem dla nich jest jako tło dla łóżka lub łóżeczka, ale mogą one również wisieć na ścianach, drzwiach lub oknach.

Wykonanie i przeznaczenie

Większość baldachimów jest przeznaczona do przykrycia całego łóżka lub łóżeczka. Często są one wykonane z tkaniny sheer, która pozwala na światło, aby przejść przez, ale ukrywa żadnych bałaganów pod. Baldachim doda wysokość i dramatyzm do pokoju dziecka bez zajmowania dużo miejsca.

Kwestie montażu

Montaż takiego baldachimu w pokoju dziecka sprawi, że poczuje się ono jak król, śpiąc pod swoim własnym, prywatnym dachem. Może to być szczególnie pomocne dla dzieci, które boją się ciemności lub mają problemy z zasypianiem w nocy.

Style do wyboru

Style baldachimów sięgają od prostych zasłon do wyszukanych projektów z koronkowym wykończeniem lub nawet przezroczystą tkaniną, która pozwala światłu prześwitywać. Możesz znaleźć baldachimy dla dzieci w wielu rozmiarach i kolorach, od różowego stylu księżniczki do niebieskich motywów sportowych i wszystkiego pomiędzy! Wiele ciekawych modeli można znaleźć także w kolorze szarym, takie jak https://homeandbaby.eu/pl/p/ZESTAW-Baldachim-SZARY/139, które będą stanowić uniwersalne rozwiązanie dla wielu domowych aranżacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Moda dziecięca – pomysły na codzienne stylizacje dla dziewczynek
Moda dziecięca – pomysły na codzienne stylizacje dla dziewczynek
Ubrania dla dzieci to ogromny wybór kolorów, wzorów i motywów. Dodatkowo elementów takie jak spódniczki, sukienki, rajstopy, torebeczki także dotyczą […]
Obieg dokumentów w czasach internetu – co może w tym pomóc?
Obieg dokumentów w czasach internetu – co może w tym pomóc?
W dzisiejszych, niezwykle dynamicznych i wciąż rozwijających się czasach mnóstwo firm, jak i osób prywatnych zastanawia się nad tym, jak […]
Odwapnianie i odkamienianie ekspresów
Odwapnianie i odkamienianie ekspresów
Ekspresy do kawy to urządzenia, które w ostatnim czasie cieszą się dużą popularnością. Wysokiej jakości urządzenia ciśnieniowe znanych marek, potrafią […]