Czym jest baldachim i w jaki sposób można go włączyć do wystroju dziecięcego pokoju?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Baldachim jest elementem dekoracyjnym, który zwisa z sufitu. Może być wykonany z czegokolwiek, od tkaniny do papieru do koronki, i składane lub zebrane w kształtach, które przypominają zasłony lub namioty.

Baldachimy są zwykle spotykane w pokojach dziecięcych, ale mogą być również używane w innych częściach domu. Najczęstszym zastosowaniem dla nich jest jako tło dla łóżka lub łóżeczka, ale mogą one również wisieć na ścianach, drzwiach lub oknach.

Wykonanie i przeznaczenie

Większość baldachimów jest przeznaczona do przykrycia całego łóżka lub łóżeczka. Często są one wykonane z tkaniny sheer, która pozwala na światło, aby przejść przez, ale ukrywa żadnych bałaganów pod. Baldachim doda wysokość i dramatyzm do pokoju dziecka bez zajmowania dużo miejsca.

Kwestie montażu

Montaż takiego baldachimu w pokoju dziecka sprawi, że poczuje się ono jak król, śpiąc pod swoim własnym, prywatnym dachem. Może to być szczególnie pomocne dla dzieci, które boją się ciemności lub mają problemy z zasypianiem w nocy.

Style do wyboru

Style baldachimów sięgają od prostych zasłon do wyszukanych projektów z koronkowym wykończeniem lub nawet przezroczystą tkaniną, która pozwala światłu prześwitywać. Możesz znaleźć baldachimy dla dzieci w wielu rozmiarach i kolorach, od różowego stylu księżniczki do niebieskich motywów sportowych i wszystkiego pomiędzy! Wiele ciekawych modeli można znaleźć także w kolorze szarym, takie jak https://homeandbaby.eu/pl/p/ZESTAW-Baldachim-SZARY/139, które będą stanowić uniwersalne rozwiązanie dla wielu domowych aranżacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Estetyczne dekoracje na ślub – 3 propozycje
Estetyczne dekoracje na ślub – 3 propozycje
Jednym z najważniejszych dni w życiu człowieka jest dzień ślubu i zabawy weselnej. W tym szczególnym dniu wszystko musi być […]
Co wyróżnia konstrukcje żelbetowe?
Co wyróżnia konstrukcje żelbetowe?
Współcześnie do budowy obiektów mieszkalnych, gospodarczych, przemysłowych i publicznych bardzo często wykorzystuje się żelbet. Materiał ten stanowi połączenie klasycznego betonu […]
Co zrobić z ubraniami, na których osadza się kurz?
Co zrobić z ubraniami, na których osadza się kurz?
Szarawa warstewka kurzu na ubraniach sprawia, że nawet elegancki strój wygląda na znoszony i nieco stary, a do tego miewa […]