Czy warto kupować zamiennik tonerów?

Drukarki laserowe spotykamy przede wszystkim w biurach. Przydatne są wtedy, gdy potrzebujemy szybkiego druku wysokiej jakości, ale bez używania kolorów. Sprzęt ten jest więc idealny do przelewania na papier obszernych dokumentów tekstowych, właśnie dlatego najczęściej używany jest w miejscach pracy. Drukarka laserowa nie wymaga wymiany tuszu (tonera) przez bardzo długi czas, jednak ten w końcu się wyczerpie. Sprawdzamy co zrobić w takiej sytuacji.

Oryginał czy zamiennik?

Podstawowe pytanie jakie w tym momencie padnie, to czy warto kupić droższy oryginalny toner, czy też wykorzystać tańszy zamiennik. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ wielu producentów części zamiennych naprawdę mocno przykłada się do pracy, co powoduje że ich produkty są jakościowo zbliżone do oryginałów. Jeśli jednak chcemy mieć absolutną pewność, że wszystko będzie działać, kupmy nowy podzespół bezpośrednio od producenta drukarki. Niemniej jeżeli posiadamy bardzo stary sprzęt, to możemy być po prostu skazani na tonery zamienniki, ponieważ oryginały nie są już w ogóle produkowane.

Gdzie dokonać zakupu?

Jeśli chcemy zaoszczędzić nieco środków, najlepiej złożyć zamówienie przez internet, w jednym z wielu dostępnych w sieci sklepów. Jako przykład możemy podać tą stronę: https://www.magusz.com.pl/category/tusze-zamienniki-hp-canon-brother-epson. Można też wykorzystać popularne portale aukcyjne, jednak tam zawsze kupujmy od sprawdzonych sprzedawców, którzy mają dużą ilość pozytywnych opinii. Dzięki temu zyskamy pewność, że części które dostaniemy będą s

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − 12 =