Z jakich materiałów wykonywane są łańcuszki?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łańcuchy wykonywane są z wielu różnych materiałów. Najczęstszy rodzaj łańcucha jest wykonany z metalu. Łańcuchy mogą być również wykonane ze szkła, plastiku lub gumy.

Srebro

Srebro jest bardzo popularnym wyborem dla biżuterii. Jest to miękki metal, więc może być łatwo zgięty lub uszkodzony, ale jest również bardzo trwały i długotrwały. Srebrne łańcuszki są dostępne w różnych stylach, takich jak łańcuszki pudełkowe, łańcuszki linowe i łańcuszki typu curb. Przeróżne łańcuszki ze srebra można znaleźć przykładowo na stronie https://irbis.style/pl/menu/lancuszki-srebrne-292.html.

Metalowe

Łańcuchy metalowe są zazwyczaj wykonane ze stali nierdzewnej lub stali niklowanej. Stal nierdzewna jest droższa niż stal niklowana, ale jest też mocniejsza i bardziej wytrzymała. Łańcuszki ze stali niklowanej są tańsze i mniej wytrzymałe niż łańcuszki ze stali nierdzewnej.

Szklane

Łańcuchy szklane są zwykle wykonane z koralików szklanych, które zostały stopione razem z roztopionym szkłem. Szklane koraliki są w wielu różnych kolorach i kształtach, więc można z nich zrobić szeroką gamę pięknych elementów biżuterii.

Plastik

Plastikowy łańcuch jest zazwyczaj wykonany z polipropylenu, który jest bardzo mocnym materiałem, który nie rozpada się łatwo pod wpływem światła słonecznego lub ciepła (jak niektóre inne tworzywa sztuczne). Materiał ten jest często używany do produkcji wysokiej jakości biżuterii, ponieważ nie ulega łatwo zarysowaniu i dobrze zachowuje swój kolor przez cały okres użytkowania.

Guma

Łańcuch gumowy jest wykonany przez zmieszanie granulek gumowych z żywicami syntetycznymi, a następnie ogrzewanie tej mieszaniny, aż stopi się do stanu ciekłego, tak że modele mogą być wlewane do form, aby utworzyć pożądany kształt przed schłodzeniem ponownie do utwardzenia w trwałej formie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Polskie Tatry – idealne miejsce na romantyczny weekend
Polskie Tatry – idealne miejsce na romantyczny weekend
Planując romantyczny wyjazd z ukochaną osobą, na pewno chcesz żeby miejsce było sielskie, romantyczne i piękne. Wszystkie te wymagania spełniają […]
Dodatki do diety sportowca
Dodatki do diety sportowca
Każdy, kto decyduje się na wizytę na siłowni częściej niż kilka razy w tygodniu, wie, jak bardzo ważne jest prawidłowe […]
Jaki biustonosz założyć pod elegancką suknię?
Jaki biustonosz założyć pod elegancką suknię?
W ciągu roku jest wiele okazji, które wymagają od kobiety założenia eleganckiej sukienki – np. z odkrytymi plecami albo wyraźnym […]