Jak walczyć ze stresem przed castingiem?

Każde wystąpienie przed publicznością wiąże się ze stresem, w szczególności, jeśli jest to casting czy przesłuchanie. Od tego, jak wypadnie osoba występująca zależy otrzymanie roli, a stres nie zawsze działa budująco. Zdarza się, że nawet najlepiej przygotowana osoba nagle traci głos, zapomina tekstu czy zjadają ją nerwy. Są jednak sposoby na to, by zredukować poziom stresu przed występem.

Jak okiełznać strach?

Nie da się całkowicie zlikwidować zdenerwowania przed występem publicznym, jednak można zmniejszyć poziom stresu. Warto dobrze opanować tekst wystąpienia, swojej roli czy piosenki. Wówczas wzrasta poziom pewności siebie, co chociaż odrobinę może ukoić nerwy. Zazwyczaj problem z tremą spoczywa w głowie – można pomyśleć o chwili relaksu pod palmami czy o spokoju, który w końcu zapanuje po zakończeniu występu. Można również zmienić perspektywę – wystarczy wyobrazić sobie, że jury czy reżyser nie są egzaminatorami – ich zadaniem jest znaleźć potencjał i spróbować go wykorzystać. Nawet jeśli nie uda się dostać roli, świat się przecież nie zawali. Z tego tez powodu może warto głębiej odetchnąć i spróbować nieco odpuścić. Zazwyczaj takie postępowanie daje lepszy efekt niż nadmierne nerwy i stres.

Trema u dzieci

Nieco łatwiej jest walczyć z tremą u dzieci, które jeszcze nie odczuwają tak silnych emocji w związku z występami, co dorośli. Rodzice i otoczenie powinno pochwałami zachęcać dziecko do występów, budować pewność siebie i nie utwierdzać we wstydliwości. Ważna jest znajomość testu, dziecko zapominając swojej kwestii może wpaść w panikę, reagując płaczem. Kiedy maluch ma wsparcie najbliższych, wówczas każde przesłuchanie przyniesie udany występ. Wybierając się zatem ze swoim maluchem na casting dla dzieci Warszawa jest najlepszym miejscem gdzie znajdziemy największy wybór ofert castingowych.

 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × cztery =