Technologie, które ułatwią sprzątanie w każdym domu – o czym warto pomyśleć?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzątanie domów z każdym rokiem staje się coraz prostsze. Co chwilę dochodzą nowe technologie, które nie dość, że czyszczą szybciej, to na dodatek jeszcze dokładniej. Dzięki nim codzienne porządki nie są już przykrą koniecznością, ale jedynie formalnością. W które technologie warto zainwestować i jak pomagają one w domowych obowiązkach? 

Nowoczesne odkurzacze 

Odkurzacze przeszły w ostatnich latach zdecydowaną przemianę. Nie są już tak głośne jak kiedyś, a ponadto istnieją również ich wersje bezprzewodowe. W niektórych przypadkach nie posiadają nawet worka. Pojawiały się wersje z filtrami wodnymi lub piorące. Wiele z nich przeznaczonych jest jedynie na dany rodzaj powierzchni – panele, płytki czy dywany. Lepiej wybrać jednak modele uniwersalne, które poradzą sobie w każdym wariancie odkurzania.

Wielkim hitem ostatnich lat są odkurzacze centralne, które opierają się na systemie ssącym w obrębie całego mieszkania. Instalacja odkurzaczy centralnych jest stosunkowo prosta i polega na wykorzystaniu gorącego powietrza z kominka lub procesu rekuperacji. 

Inteligentne roboty sprzątające 

W domach coraz częściej pojawiają się okrągłe roboty, które spełniają rolę małych odkurzaczy. Są one coraz inteligentniejsze i mogą wchodzić do zakamarków, o których w życiu byśmy nie pomyśleli. Dzięki odpowiednim programom można planować ich pracę i przykładowo ograniczać się do wybranych pomieszczeń. Dzięki specjalnym technologiom są w stanie przeskakiwać nad progami czy poruszać się po gęstym dywanie. Trzeba jednak wybrać właściwy model, bo tańsze opcje często gubią się w bardziej skomplikowanych pokojach. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Antyki we współczesnych wnętrzach – czy pasują?
Antyki we współczesnych wnętrzach – czy pasują?
Trendy w zakresie aranżacji wnętrz mieszkalnych nieustannie się zmieniają. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na umieszczenie we własnym domu […]
Jak obliczana jest rata kredytu?
Jak obliczana jest rata kredytu?
Wiele osób decyduje się na wzięcie kredytu hipotecznego, choć ma wątpliwości, czy będzie ich na niego stać. W tej sytuacji […]
Parametry ekogroszku
Parametry ekogroszku
Sezon zimowy już za pasem, a stary piec już nie za bardzo spełnia swoją funkcję. Poza tym zgodnie z obowiązującymi […]