Montaż gniazdka blatowego krok po kroku

Obecnie dużą popularnością cieszą się gniazdka blatowe, będące doskonałą alternatywą dla tradycyjnych modeli natynkowych. Są one powszechnie montowane zwłaszcza w biurach i innych pomieszczeniach, w których korzysta się jednocześnie z bardzo wielu urządzeń zasilanych prądem (np. drukarek, komputerów, skanerów). Dzięki ich zastosowaniu zostaje w znacznym stopniu ograniczony problem plątania się przewodów. Z niniejszego artykułu dowiemy się, jak prawidłowo i bezpiecznie instalować gniazdka w blacie

Cały proces nie jest zbyt skomplikowany

Montaż gniazda wpuszczanego w blat nie wymaga żadnej fachowej wiedzy ani nadzwyczajnych umiejętności. Wystarczy postępować zgodnie z prostą instrukcją i dysponować sprzętem elektrycznym w postaci wiertarki oraz wyrzynarki. Pierwszym krokiem jest ostrożne wycięcie otworu montażowego – może on posiadać kształt okręgu, prostokąta albo kwadrata (w zależności od rodzaju gniazda). Aby wykonać go bez nieestetycznego postrzępienia powierzchni, użyjmy precyzyjnej wyrzynarki. Zadanie to zrealizujemy również za pomocą wiertarki albo domowej frezarki o mocy co najmniej 700 W.

Kolejny etap polega na usunięciu pyłu powstałego w trakcie wiercenia i delikatnym umieszczeniu gniazda w otworze. Na koniec podłączamy całość do prądu, wykorzystując dowolne gniazdko elektryczne znajdujące się w pobliżu. Nie zapomnijmy też o sprawdzeniu próbnikiem, czy w instalacji na pewno płynie napięcie. Dodajmy, że wyjątkowo atrakcyjne wizualnie i funkcjonalne gniazda blatowe posiada w swojej szerokiej ofercie specjalistyczny sklep internetowy https://www.locker.com.pl/.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × cztery =