Logistyka zaopatrzenia – na czym polega?

Logistyka zaopatrzenia to dziedzina logistyki, która zajmuje się przechowywaniem, transportem i dostarczaniem towarów do klientów. Zazwyczaj jest ona uważana za podzbiór zarządzania zapasami lub zarządzania łańcuchem dostaw.

Za co jest odpowiedzialna?

Logistyka zaopatrzenia jest odpowiedzialna za przemieszczanie produktów od dostawców do magazynów, centrów dystrybucji, sklepów i innych punktów sprzedaży detalicznej. Celem logistyki dostaw jest zapewnienie, że produkty są dostępne wtedy, kiedy są potrzebne klientom. Logistyka dostaw bierze pod uwagę takie czynniki jak poziom zapasów, prognozy popytu i metody transportu, aby określić, ile produktów należy zamówić u każdego dostawcy.

Logistyka dostaw obejmuje również transport towarów z jednej lokalizacji do drugiej. Może to obejmować przemieszczanie produktów ciężarówkami, pociągami i samolotami. Logistyka zaopatrzenia może być również odpowiedzialna za magazynowanie zapasów w centrach dystrybucji i punktach sprzedaży detalicznej.

Jakie są metody transportu?

Metody transportu mogą obejmować ciężarówki, samoloty lub pociągi, które mogą przewozić duże ilości towarów na duże odległości przy niskim koszcie za wysłaną jednostkę. Mniejsze paczki mogą być dostarczane przez przewoźników paczek, takich jak FedEx lub UPS, którzy używają ciężarówek i samolotów, a także samolotów, takich jak niedawno ogłoszone przez UPS „latające samoloty cargo nowej generacji”, które będą w stanie przewozić ładunki o masie do 60 ton!

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 3 =