Kosmetyki do codziennej pielęgnacji i ochrony rąk

Dłonie są narażone na działanie szkodliwych czynników, ponieważ to nimi wykonuje się większość codziennych czynności. Częste ich moczenie, a także wystawianie na wiatr czy mróz powoduje, że skóra staje się przesuszona i szorstka. Tym bardziej, że w tym miejscu jest ona cienka i delikatna. W celu utrzymania jej w dobrej kondycji, oraz zapobiegając szybkiemu jej starzeniu, warto systematycznie stosować zabiegi pielęgnacyjne.

Zadbane ręce są czyste

Podstawą dbałości o dłonie jest dokładne ich mycie. Po przyjściu do domu, z pracy, czy zakupów warto użyć płyn do dezynfekcji rąk, by być pewnym że ręce są czyste i pozbawione wirusów oraz bakterii. W ciągu dnia należy kilkakrotnie je myć. W tym celu można zastosować mydło lub żel myjący, ale bardzo ważne jest, by nie wysuszały one skóry. Z bogatej oferty takich środków poleca się wybieranie tych, które mają działanie nawilżające.

Nawilżanie i ochrona rąk

Codziennie powinno się używać też kremu do rąk, który ma pielęgnujące składniki. Najlepiej stosować go, jeśli jest to możliwe, po każdym myciu. Takie kosmetyki mają w swoim składzie witaminy, często kwas hialuronowy, czy też silikon, tworzący lekką warstwę ochronną. Warto mieć krem do pielęgnacyjny w torebce, aby użyć go w razie potrzeby będąc poza domem. Wcześniej jednak dobrze byłoby zastosować żel antybakteryjny do rąk, który doskonale zastąpi umycie ich mydłem.

Poza codziennymi zabiegami, raz w tygodniu warto użyć peeling do rąk, który pomoże usunąć zrogowaciały naskórek i sprawi, że kremy będą lepiej się wchłaniały. Po ich zastosowaniu skóra będzie gładka i przyjemna w dotyku.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 2 =