Jakie rodzaje zabiegów oferuje stomatolog?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dentysta oferuje wiele zabiegów stomatologicznych, które pomogą Ci utrzymać zdrowie jamy ustnej. Niektóre z najczęstszych obejmują:

Czyszczenie zębów

Czyszczenie zębów to badanie i czyszczenie zębów, dziąseł i jamy ustnej. Podczas tego badania higienistka wyczyści Twoje zęby, aby usunąć płytkę nazębną, kamień i inne substancje drażniące z okolic linii dziąseł. Higienistka może również wypolerować zęby, aby nadać im świeży wygląd.

Wypełnienia (fillings)

Jeśli masz ubytek, dentysta może wypełnić go materiałem wypełniającym, który pasuje do koloru naturalnego zęba. Wykonane prawidłowo wypełnienia mogą przetrwać wiele lat, nie wymagając żadnego dodatkowego leczenia. W niektórych przypadkach jednak wypełnienia w końcu niszczeją lub odpryskują, co wymaga wymiany na inne wypełnienie lub uzupełnienie. Jeżeli szukasz dentysty, który wykona dla Ciebie wypełnienie zęba to warto odwiedzić stronę https://dentysta-stomatolog.konin.pl/.

Leczenie kanałowe

W przypadku zakażenia wewnątrz jednego lub więcej zębów, dentysta leczy je poprzez usunięcie całej zakażonej tkanki w obrębie korzenia zęba i uszczelnienie otworu, aby zakażenie nie mogło się do niego dostać ponownie (jest to tzw. „irygacja”). Leczenie kanałowe wymaga zazwyczaj kilku wizyt w ciągu kilku tygodni lub miesięcy, aby zakończyć ten zabieg. Następnie dentysta wypełni korzeń zęba materiałem, który pomaga mu się zagoić i zapobiega powrotowi infekcji. Wypełnienie to nazywane jest „wkładem endodontycznym”. Gdy masz kanał korzeniowy, nie powinieneś jeść niczego innego niż miękkie pokarmy przez co najmniej dwa dni po leczeniu, aby nerw nie został podrażniony.

Leczenie bruksizmu

Jeśli ból zęba jest spowodowany bruksizmem, dentysta może zalecić stosowanie ochraniacza na zęby lub ochraniacza na noc. Urządzenia te mogą być wykonane tak, aby pasowały na Twoje zęby i zapobiegały zgrzytaniu szczęk w nocy. Są one bardzo skuteczne w zmniejszaniu bólu i częstotliwości występowania tej dolegliwości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zapakować towar aby dotarł do klienta w stanie nienaruszonym?
Jak zapakować towar aby dotarł do klienta w stanie nienaruszonym?
Właściwe zapakowanie paczek jest bardzo ważne, aby dotarły one w nienaruszonym stanie do odbiorcy. Bardzo często pokonują one ogromne odległości, […]
Urządzenia szpiegowskie do domu – jakie są przydatne?
Urządzenia szpiegowskie do domu – jakie są przydatne?
Pojawienie się Internetu doprowadziło do ogromnego wzrostu w świecie technologii. Internet przyniósł szereg nowych produktów, które wcześniej były niedostępne lub […]
Jakie wykształcenie należy posiadać, aby móc pracować z dziećmi?
Jakie wykształcenie należy posiadać, aby móc pracować z dziećmi?
Chcąc pracować w żłobku lub przedszkolu, musimy mieć ukończone studia z zakresu edukacji wczesnoszkolnej, wychowania przedszkolnego albo pedagogiki opiekuńczo wychowawczej. […]