Jak oryginalnie zapakować prezent?

W ciągu roku jest bardzo wiele rozmaitych okazji, gdy istnieje możliwość wręczenia komuś prezentu. W takiej sytuacji warto zadbać o to, aby w atrakcyjny i oryginalny sposób zapakować wybraną rzecz. Pamiętajmy bowiem, że niestaranne owinięcie jej w papier czy włożenie do pierwszej z brzegu torebki będzie świadczyło o braku zaangażowania. Na szczęście na rynku funkcjonują liczne przedsiębiorstwa, których głównym filarem działalności jest projektowanie opakowań dekoracyjnych i ich sprzedaż.

Pomysłowość to pożądana cecha

Sporej wielkości prezenty można z powodzeniem pakować w dostosowane pod względem rozmiaru pudełka kartonowe. Oczywiście istotne jest w tym przypadku stosowne ozdobienie powierzchni, tak aby całość wyglądała wystarczająco okazale. Najprostsze rozwiązanie to wykorzystanie papieru dekoracyjnego z konkretnym wzorem, którym należy dokładnie obłożyć pudełko i związać kokardą bądź sznurkiem. Alternatywną opcją jest własnoręczne pomalowanie tektury z zewnątrz farbą plakatową i przyklejenie na nią gotowych wzorków. Jeszcze bardziej nietuzinkowy pomysł to użycie tapety ściennej, bibuły, gazety, samoprzylepnej okleiny meblowej lub arkusza cieniutkiej pianki kreatywnej.

Nieco inaczej warto natomiast zapakować prezenty stosunkowo małe i o nieregularnych kształtach, takie jak np. gadżety elektroniczne, markowe pióra, kosmetyki czy słodycze. Tutaj godny polecenia jest woreczek materiałowy (bawełniany, wełniany, tiulowy, filcowy, lniany, welurowy bądź flizelinowy) albo celofan florystyczny przewiązany w górnej części stylową wstążeczką. Dodajmy, że najlepszym opakowaniem dla alkoholi jest dedykowana konstrukcja styropianowa. 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − dziesięć =