Jak zaplanować szybką i sprawną przeprowadzkę?

Chyba każdemu z nas przeprowadzka spędza sen z powiek. Czasem jest to zmiana miejsca zamieszkania w obrębie tego samego miasta, ale bywa też, że musimy zmierzyć się z wyzwaniem przeniesienia do innego kraju. W każdej sytuacji wiąże się to jednak ze sporą ilością stresu, pracy i papierkowej roboty. Jakkolwiek ciężko to brzmi, wystarczy zastosować się do kilku rad, by móc w pełni cieszyć się zmianą miejsca zamieszkania, bez niepotrzebnych zmartwień.

Ustalenie harmonogramu

Jest to punkt, na który naprawdę warto poświęcić dużo czasu. Należy usiąść z kartką papieru i zacząć od rozpisywania ogólnych dat. Następnie dodawać kolejne szczegóły, takie jak terminy wypowiedzenia umowy z dostawcami energii, Internetu czy telewizji. Warto też dokładnie przemyśleć od kiedy będziemy potrzebować tych mediów w nowym mieszkaniu. Na tym etapie kontaktujemy się z firmą transportową, dzięki której przeprowadzka zostanie powierzona specjalistom. Dobrym rozwiązaniem jest bagażówka Poznań to miasto, oferujące takie usługi. Dzięki temu z listy naszych zadań możemy skreślić organizowanie transportu, co jest szczególnie trudne jeśli w obecnym miejscu zamieszkania mamy własne meble. Kiedy znamy już wszystkie daty, powinniśmy dostosować do nich terminy naszych zadań takich jak pakowanie rzeczy do kartonów, sprzątanie czy wizyty w bibliotece w celu zwrotu książek.

Przygotowanie wszystkiego z wyprzedzeniem

Przed rozpoczęciem pakowania należy w pierwszej kolejności pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Nie chcielibyśmy przecież przewozić rzeczy tylko po to, aby wyrzucić je już w nowym mieszkaniu. Dlatego dokładnie przemyślmy, co nam się jeszcze przyda, a niepotrzebne przedmioty spróbujmy sprzedać lub oddać. Kiedy już mamy tylko najpotrzebniejsze rzeczy, przystępujemy do ich pakowania. Tu też przyda się wcześniejsza organizacja – trzeba mieć pod ręką wystarczającą ilość kartonów, dużych worków, sporo taśmy klejącej i marker, bo nie ma nic gorszego niż zastanawianie się, w którym kartonie mamy talerze, a w którym kosmetyki.

Po takim przygotowaniu możemy ze spokojem przystąpić do właściwej części przeprowadzki. Po zastosowaniu się do poniższych rad zorganizowanie wszystkiego nie będzie już wyzwaniem. Jeśli chodzi o przeprowadzki Poznań tanio oferuje różnego rodzaju wsparcie ze strony specjalistycznych firm transportowych.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × cztery =