Jak wybrać szkołę nauki jazdy?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawo jazdy to nie tylko potrzebny dokument w dzisiejszym świecie. To również spory wydatek, dlatego należy skrupulatnie wybrać szkołę jazdy, która nie tylko pozwoli się dobrze przygotować do egzaminu Państwowego ale przede wszystkim nauczy bezpiecznej i prawidłowej jazdy. Czym się kierować przy wyborze odpowiedniej szkoły?

Cena kursu

Na polskim rynku istnieje wiele szkół nauki jazdy, co sprawia, że potencjalny przyszły kierowca może przebierać w ofertach. Z racji przesytu rynku właściciele tych placówek prześcigają się w ofertach mających za zadanie przyciągnąć klientów. Zdążają się zatem „specjalne” oferty na kurs kategorii B obejmujący 30 godz. teorii i 30 godz. praktyki, połączony z egzaminem wewnętrznym dopuszczającym do egzaminu państwowego nawet za 700 złotych, choć standardowo koszt kursu na prawo jazdy kategorii B oscyluje pomiędzy 1500 – 2000 złotych (włączając często opłatę za badania lekarskie). Cena nie obejmuje opłaty za egzamin państwowy.

Renoma

Zachęceni dobrą ceną musimy sprawdzić coś jeszcze – renomę danej placówki, na którą składa się skuteczna edukacja przejawiająca się wysoką zdawalnością egzaminu państwowego. Dobra szkoły jazdy stawia na jakość edukacji, dlatego gdy kursant nie zda egzaminu wewnętrznego nie zostanie dopuszczony do egzaminu państwowego, a co za tym idzie będzie zmuszony wykupić jazdy doszkalające (których ceny zaczynaja się od 70 złotych za godzinę).

Reasumując, przy wyborze szkoły należy zrobić prosty bilans strat i zysków. Niska cena za kurs firmie nie mającej dobrej renomy (do ceny należy doliczyć potencjalne jazdy doszkalające i koszt kolejnych egzaminów państwowych, za które płaci się każdorazowo) czy jednak wyższa cena wyjściowa w szkole stawiającej duży nacisk na prawidłowe przygotowanie kursantów do egzaminu na prawo jazdy i dopuszczenie doń tylko dobrze przygotowane osoby?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ogród – jaki sposób go urządzić?
Ogród – jaki sposób go urządzić?
Ogród jest ważną częścią domu. Ogród można urządzić na wiele sposobów – jednym z nich są kominki, krzesła, stoły i […]
Sposoby na walkę z wirusami
Sposoby na walkę z wirusami
Rolnicy hodujący trzodę chlewną powinni zwrócić szczególną uwagę na zachowanie sterylności podczas swojej pracy. Wśród świń może się bowiem pojawiać […]
Jakie czynności oferuje profesjonalny serwis wózków widłowych?
Jakie czynności oferuje profesjonalny serwis wózków widłowych?
W zakładach produkcyjnych, magazynach czy halach przemysłowych na co dzień wykorzystuje się wiele maszyn, urządzeń i pojazdów, które pomagają w […]