Jak dbać o ogród podczas upałów?

Coraz bliżej nam do lata, a wraz z nim należy się spodziewać upałów. Nie jest już tajemnicą, że temperatury podczas upalnego lata sięgają nawet powyżej trzydzieści stopni Celsjusza! To naprawdę wysokie wskaźniki, o czym niektórzy z nas zdążyli zapomnieć po mijającej powoli zimie i delikatnie rozpoczynającej się wiośnie. Poza tym, że podczas wysokich temperatur powinniśmy zadbać o własne bezpieczeństwo oraz znajdujących się pod naszą opieką zwierząt, warto także pamiętać o roślinach w ogrodzie. Niepielęgnowane nie przetrwają upałów.

O czym warto pamiętać?

Pielęgnacja roślin latem posiada kilka żelaznych reguł, którymi warto się kierować, by cieszyć się ich pięknem podczas zakwitania. Przede wszystkim należy im zapewnić optymalny poziom wody, dzięki którym swobodnie będą wzrastać. Nie należy jednak dostarczać im nawodnienia w czasie największych upałów tzn. szczytowania słońca w okolicach południa. Z podlewaniem lepiej zaczekać do momentu, gdy słońce zajdzie. Wtedy wystarczy podlać je obficie wodą, pamiętając, że tak jak ludzie potrzebują więcej wody w trakcie wysokich temperatur, tak rośliny pragną jej adekwatnie więcej.

Dobrym rozwiązaniem jest też montaż zraszaczy, które o stałych porach, równomiernie nawodnią ogród. Najlepsze z dostępnych na rynku są te, które mają ruchome głowice, dzięki którym obracają się wokół własnej osi w stałym tempie. W przypadku roślin doniczkowych należy zadbać o odpowiedni dobór donic. Bardzo popularna i praktyczna jest donica prostokątna, która daje korzeniom roślin wiele miejsca.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × cztery =