Piękne brwi to ozdoba całej twarzy. Nadają wyrazu i charakteru oraz pozwalają podkreślić naturalne piękno. Idealne wykonanie makijażu brwi nie należy jednak do najłatwiejszych i wymaga wprawy. Każdego dnia wiele kobiet zmaga się z tym problemem. Wymaga to czasu i pewnych umiejętności. Poza tym łatwo jest przesadzić z ilością nakładanych kosmetyków i nie łatwo jest nadać im odpowiedni kształt. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularność zyskuje microblading, czyli jedna z metod makijażu permanentnego. To idealne rozwiązanie dla kobiet, które codziennie chcą wyglądać perfekcyjnie i nie tracić przy tym czasu.
Makijaż permanentny wykonywany metodą piórkową, czyli inaczej microblading, polega na dorysowaniu włosków na skórze poprzez wprowadzanie pigmentu do warstwy naskórka. Do tego celu używa się niezwykle precyzyjnych i cienkich nożyków tzw. mikroostrzy. W praktyce oznacza to konieczność naruszenia struktury skóry poprzez jej delikatne i dokładne nacinanie. Pomimo tego, że podczas zabiegu dochodzi do nacięć, zabieg jest w zasadzie bezbolesny. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalistycznych maści znieczulających. Metoda ta jest bardzo popularna przede wszystkim ze względu na precyzję i efekt, jaki otrzymujemy. Dzięki makijażowi permanentnemu wykonywanemu tą metodą efekt jest bardzo naturalny.
W efekcie możemy cieszyć się pięknym i perfekcyjnym kształtem brwi każdego dnia. Zabieg ten jest uniwersalny i może go wykonać każda kobieta, której zależy na ich idealnym wyglądzie. Ponadto makijaż permanentny polecany jest też paniom, które chcą uzyskać naturalny wygląd brwi np. po utracie włosków z powodu przebytej choroby. Sprawdzi się także świetnie w przypadku kobiet, które mają ubytki brwi, problemy ze skórą alergiczną lub chcą zakryć blizny. Makijaż tego typu pozwala cieszyć się nienagannym wyglądem również podczas intensywnych zajęć sportowych, czy podczas korzystania z basenu.
Przygotowanie do zabiegu jest niezwykle istotnym elementem procedury. Przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegowi konieczne jest zapoznanie się z wszystkimi czynnościami, których nie należy wykonywać, aby móc w pełni cieszyć się ze skutecznych efektów. Co ważne na trzy tygodnie przed wykonaniem makijażu brwi nie powinny być regulowane ani farbowane. Oprócz tego cała procedura zaczyna się od wypełnienia ankiety, w której podać musimy dokładne informacje dotyczące między innymi leków, które aktualnie przyjmujemy, czy dolegliwości, z którymi się zmagamy. Ważne jest również umieszczenie informacji o ciąży i karmieniu piersią.
Te wszystkie czynniki i wpływ hormonów mogą mieć istotny wpływ na skuteczność makijażu i tego, jak nasza skóra zareaguje na barwnik. Może się bowiem okazać, że ze względu na szalejące hormony barwnik nie będzie utrzymywał się w skórze. Co za tym idzie, nie osiągniemy pożądanego efektu. Oprócz tego musimy pamiętać, by korzystać tylko z profesjonalnych i zaufanych gabinetów kosmetycznych i klinik medycyny estetycznej, w których pracuje odpowiednio przeszkolony personel.
Profesjonalny makijaż permanentny powinien być wykonywany przez osobę, która ukończyła odpowiednie kursy i szkolenia oraz ma niezbędne doświadczenie w tej dziedzinie. W związku z tym niezwykle istotne jest, by zabieg wykonywała kompetentna i wykwalifikowana linergistka. Wiedza i umiejętności pozwolą zminimalizować ryzyko niepowodzenia zabiegu. To szczególnie ważne przez wzgląd na to, że efekt makijażu permanentnego, jak sama nazwa wskazuje, utrzymuje się przez długi czas. Skutki nieprawidłowo przeprowadzonego zabiegu byłyby więc bardzo trudne do usunięcia. Przechodząc do samej procedury zabiegu.
Po zapoznaniu się z informacjami zawartymi w ankiecie i wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań kosmetyczna przechodzi do doboru odpowiedniego pigmentu i nakreślenia konturu brwi. Następnym etapem jest zaakceptowanie przez klientkę wybranego kształtu brwi. W kolejnym kroku kosmetyczka nakłada maść znieczulającą i przy użyciu specjalnego ostrza (piórka) tworzy zarys włoska, a następnie uzupełnia go pigmentem.
Pomimo że zabieg jest uniwersalny, istnieją pewne okoliczności, w których nie należy podejmować się wykonania makijażu permanentnego. Wykonanie zabiegu niewskazane jest w przypadku, gdy klientka jest w ciąży lub karmi piersią. Oprócz tego nie należy wykonywać go w trakcie przyjmowania określonych leków np. rozrzedzających krew, antydepresantów, leków przeciwzapalnych, sterydowych czy grzybobójczych. Zabiegowi nie mogą być również poddawane osoby, które są w trakcie antybiotykoterapii lub chorują na padaczkę, cukrzycę i choroby tarczycy. Makijaż tego rodzaju odradza się również osobom przechodzącym infekcje, chemioterapię czy kobietom podczas menstruacji. Problemem są też choroby dermatologiczne i autoimmunologiczne, poparzenia słoneczne i nie w pełni zagojone blizny.