Co sprawdzić przed złożeniem aplikacji na uczelnię angielską?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podobnie jak przy aplikowaniu na studia w Polsce, należy przede wszystkim poznać wymagania danej uczelni. Te angielskie należą do światowej czołówki. Warto przypomnieć, że właśnie na Wyspach Brytyjskich powstały pierwsze koncepcje związane z wszechstronną edukacją człowieka, mającą trwać przez całe jego życie.

Obecnie uczelnie w Anglii dokładają wszelkich starań, by utrzymać wysoki poziom i swoją renomę. Wymagania stawiane kandydatom nie są zatem niskie, ale studenci z Polski mają duże szanse dostania się na wymarzone kierunki. Grunt to dobrze się przygotować. Głównie pod względem merytorycznym i językowym.

Poznać nowe środowisko

Zamiast obawiać się nieznanego, warto możliwie dokładnie poznać warunki panujące w danej uczelni oraz zasady jej funkcjonowania. Planując studia na uczelni Hertfordshire, już wiele miesięcy przed aplikacją można wybrać się na wycieczkę po mieście i znajdującym się tam uniwersytecie. Taka podróż nie kosztuje dużo, choć uczeń zajęty przygotowaniami do egzaminów może mieć problem z wygospodarowaniem wystarczającej ilości czasu.

Alternatywą jest wówczas film studiów w Anglii – po jego obejrzeniu kandydaci obawiają się zdecydowanie mniej. Taka produkcja pokazuje poszczególne części kampusu, wygląd uczelni, ale także szczegóły oferty edukacyjnej.

Uczelnię tak naprawdę poznaje się dopiero po rozpoczęciu na niej nauki. Niektóre szczegóły można jednak przybliżyć sobie wcześniej. Wygląd danego miejsca, opinie studentów oraz przygotowanie kadry profesorskiej to aspekty, które pomogą podjąć decyzję o wyborze najlepsze ścieżki edukacyjnej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zainteresować odbiorcę swoimi usługami?
Jak zainteresować odbiorcę swoimi usługami?
Osoby, które odniosły sukces w biznesie wiedzą, że najtrudniejszą rzeczą jest zainteresowanie odbiorców swoimi usługami. W przeszłości wielokrotnie zdarzało się, […]
W jaki sposób zadbać o rozwój firmy?
W jaki sposób zadbać o rozwój firmy?
Z roku na rok wzrasta w Polsce liczba nowo zakładanych podmiotów gospodarczych (firm, przedsiębiorstw, rozmaitych spółek). Ich dynamiczny i bezproblemowy […]
Jazda na rowerze – jakie są korzyści zdrowotne?
Jazda na rowerze – jakie są korzyści zdrowotne?
Jazda na rowerze to fantastyczne ćwiczenie dla wszystkich grup wiekowych. Jest mało uciążliwe, spala kalorie i pomaga poprawić kondycję. Jazda […]