Co sprawdzić przed złożeniem aplikacji na uczelnię angielską?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podobnie jak przy aplikowaniu na studia w Polsce, należy przede wszystkim poznać wymagania danej uczelni. Te angielskie należą do światowej czołówki. Warto przypomnieć, że właśnie na Wyspach Brytyjskich powstały pierwsze koncepcje związane z wszechstronną edukacją człowieka, mającą trwać przez całe jego życie.

Obecnie uczelnie w Anglii dokładają wszelkich starań, by utrzymać wysoki poziom i swoją renomę. Wymagania stawiane kandydatom nie są zatem niskie, ale studenci z Polski mają duże szanse dostania się na wymarzone kierunki. Grunt to dobrze się przygotować. Głównie pod względem merytorycznym i językowym.

Poznać nowe środowisko

Zamiast obawiać się nieznanego, warto możliwie dokładnie poznać warunki panujące w danej uczelni oraz zasady jej funkcjonowania. Planując studia na uczelni Hertfordshire, już wiele miesięcy przed aplikacją można wybrać się na wycieczkę po mieście i znajdującym się tam uniwersytecie. Taka podróż nie kosztuje dużo, choć uczeń zajęty przygotowaniami do egzaminów może mieć problem z wygospodarowaniem wystarczającej ilości czasu.

Alternatywą jest wówczas film studiów w Anglii – po jego obejrzeniu kandydaci obawiają się zdecydowanie mniej. Taka produkcja pokazuje poszczególne części kampusu, wygląd uczelni, ale także szczegóły oferty edukacyjnej.

Uczelnię tak naprawdę poznaje się dopiero po rozpoczęciu na niej nauki. Niektóre szczegóły można jednak przybliżyć sobie wcześniej. Wygląd danego miejsca, opinie studentów oraz przygotowanie kadry profesorskiej to aspekty, które pomogą podjąć decyzję o wyborze najlepsze ścieżki edukacyjnej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak urządzić mieszkanie w stylu loftowym?
Jak urządzić mieszkanie w stylu loftowym?
W ostatnich latach niezwykle popularnym trendem stało się adaptowanie przestrzeni pofabrycznych na zwykłe mieszkania. Lokale takie określa się mianem loftów, […]
Skuteczne metody, które poprawią wygląd naszych zębów
Skuteczne metody, które poprawią wygląd naszych zębów
Piękny i zdrowy uśmiech ma decydujący wpływ na samopoczucie, a także w ogromnym stopniu wzmacnia pewność siebie, co pozytywnie przekłada […]
Aromamarketing, czyli sposób na zwiększenie sprzedaży
Aromamarketing, czyli sposób na zwiększenie sprzedaży
Z pewnością wielu z nas przechodząc obok piekarni, zachwycało się zapachem świeżego chleba czy innego pieczywa. Nie mogliśmy się wówczas […]