Zakup brodzika do łazienki – co powinno nas interesować?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Brodziki występują w różnych rozmiarach i kształtach. Zanim go kupisz, upewnij się, że pasuje do wystroju łazienki. Jeśli interesują cię kwadratowe brodziki wysokie, a w Twojej łazience dominują kwadratowe elementy, to znaczy, że idziesz w dobrym kierunku.

Brodzik, czyli co dokładnie?

Brodzik to płaski, wodoodporny element konstrukcyjny kabiny, który umieszcza się pod baterią prysznicową. Wykonany jest z wysokiej jakości materiału, takiego jak ceramika lub wzmacniane tworzywo sztuczne, a w jego środku znajduje się otwór odpływowy, który umożliwia odpływ wody.

Brodziki to idealny wybór do każdego typu łazienki, a przede wszystkim takiej, w której nie można zmieścić lub zainstalować wanny. Ponadto od wanien są znacznie tańsze i prostsze w instalacji.

Zakup brodzika – to musisz brać pod uwagę!

Wielkość łazienki – jeśli masz dużą łazienkę i chcesz zainstalować dużą kabinę prysznicową, to powinny Cię interesować brodziki wysokie, które zapobiegną nadmiernemu odpryskiwaniu wody poza kabinę.

Typ kabiny prysznicowej – jeśli instalujesz kabinę prysznicową z otwartym frontem, to musisz upewnić się, że wybrany przez Ciebie brodzik będzie z nią kompatybilny. Niektóre brodziki wysokie współpracują jedynie z modelami wyselekcjonowanych producentów.

Materiał, z którego wykonany jest brodzik – niektóre brodziki wykonane są ze stali nierdzewnej, natomiast inne z żywicy lub tworzyw sztucznych, takich jak plastik ABS. Każdy materiał ma swoje zalety i wady, więc weź je pod uwagę przy dokonywaniu wyboru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Żaluzje i firany – w jakich pomieszczeniach się sprawdzą?
Żaluzje i firany – w jakich pomieszczeniach się sprawdzą?
W trakcie urządzania nowego mieszkania nie można zapomnieć o przystrojeniu okien, w końcu firany czy żaluzje zapewniają nam prywatność. Jednak […]
Samemu czy z pomocą fachowców – jak przetransportować drogocenne rzeczy podczas przeprowadzki?
Samemu czy z pomocą fachowców – jak przetransportować drogocenne rzeczy podczas przeprowadzki?
Przeprowadzka to wielkie wydarzenie w życiu każdego człowieka. Przygotowanie wszystkich mebli, urządzeń i przedmiotów do transportu jest czasochłonne i wymaga […]
Jak wyciągnąć z auta zapieczony wtryskiwacz?
Jak wyciągnąć z auta zapieczony wtryskiwacz?
Wtryskiwacz, który się zapiekł może przysporzyć wiele kłopotów. Bardzo często zdarza się, że trzyma się on tak mocno, że jego […]