Odzyskanie niepodległości jest ważnym wydarzeniem w historii Polski. 100. rocznica tego wydarzenia zjednoczyła naród, pozwalając na wspólne, radosne świętowanie. Ze względu na podniosły charakter wydarzenia, w wielu miastach zorganizowano różnego rodzaju wydarzenia, dla uczczenia i podkreślenia tego dnia. Każdy obywatel mógł tego dnia mógł przypomnieć sobie nieco historii kraju oraz ludzi, którzy za niego walczyli, a także z dumą pokazać swój patriotyzm i radość z posiadania wolnej ojczyzny.
Kreatywność, szacunek i pamięć
Oczywiście, w ramach obchodów dnia odzyskania niepodległości nie mogło zabraknąć tradycyjnego marszu w stolicy, który miał pokazywać nasz narodowy patriotyzm i pamięć. Jednak jak co roku, odbiór tego przedsięwzięcia spotkał się z różnym odbiorem , o czym można przeczytać na http://kurier-warszawski.pl/marsz-niepodleglosci-2018-na-stulecie/ i nie wszyscy uważali go za odpowiedni sposób na uczczenie tego dnia.
Na szczęście, w całym kraju nie brakowało różnego rodzaju inicjatyw, które pozwalały na wspólne świętowanie. W Łodzi, na rynku Manufaktury harcerze wnieśli 123-metrową polską flagę, można było zobaczyć uroczysty wjazd Piłsudskiego oraz śpiewać wspólnie patriotyczno-harcerskie pieśni, podczas oglądania stoisk przybliżających historię naszego narodu.
Filharmonia Zielonogórska przygotowała cykl koncertów, Szczecin przeprowadził kampanię billboardową, w której udział wzięli mieszkańcy miasta. Z kolei Poznań z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości postanowił odbudować Kopiec Niepodległości, którego historia sięga maja 1919 r. Kopiec jest dla mieszkańców ważnym symbolem wolności, pomimo tego, że uległ zniszczeniu podczas drugiej wojny światowej.
Teraz znów będzie przypominał o odzyskaniu niepodległości. O innych ciekawych sposobach na świętowanie też ważnej rocznicy informowało wiele lokalnych portali, takich jak kurier-warszawski.pl.