Co musi zawierać dobry projekt wizytówki?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wizytówka jest prostym i skutecznym sposobem na rozpowszechnienie swojej firmy i informacji kontaktowych w świecie, ale nie musi być nudna. Przy odrobinie pomyślunku i wysiłku możesz stworzyć wizytówkę, która będzie się wyróżniać na tle innych.

Dobry projekt wizytówki to taki, który sprawia, że ludzie zwracają uwagę i zapamiętują Cię. Powinien zapadać w pamięć, ale nie powinien być zbyt zajmujący lub rozpraszający. Projektowanie wizytówek polega na maksymalnym wykorzystaniu małej przestrzeni. Wizytówka powinna być prosta, czytelna i zapadająca w pamięć. Dobry projekt pomoże Ci wyróżnić się na tle konkurencji, ustanowić wiarygodność w Twojej branży i zainteresować więcej osób tym, co masz do zaoferowania.

Oto kilka rzeczy, które warto rozważyć przy projektowaniu własnej:

Kolor

Kolor Twojej wizytówki powinien w jak największym stopniu kontrastować z jej tłem. Na przykład, jeśli jest drukowana na białym papierze, użyj jasnego koloru, takiego jak pomarańczowy lub niebieski, zamiast czegoś bardziej subtelnego, jak fioletowy. Jeśli drukujesz na ciemnym papierze, użyj jasnych kolorów, takich jak żółty lub zielony zamiast ciemnych, takich jak brązowy lub czarny (chyba, że są one częścią Twojego brandingu).

Czcionki

Wybierz czcionki, które są łatwe do odczytania i odzwierciedlają ton Twojej marki. Czcionki szeryfowe takie jak Times New Roman i Garamond są tradycyjnym wyborem dla materiałów drukowanych, ponieważ są łatwiejsze do odczytania w mniejszych rozmiarach niż czcionki bezszeryfowe takie jak Arial czy Century Gothic. Ale czcionki bezszeryfowe mogą wyglądać czysto i nowocześnie – muszą być tylko wystarczająco duże, aby każdy mógł je łatwo odczytać.

Informacje

Projektowanie wizytówek polega na zagospodarowaniu przedniej część wizytówki tak by zawierała Twoje imię i nazwisko, tytuł oraz dane kontaktowe (adres, numer telefonu, adres e-mail). Jeśli masz stronę internetową lub obecność w mediach społecznościowych, umieść ją na wizytówce. Tył wizytówki to miejsce, w którym możesz podzielić się innymi istotnymi informacjami o sobie, takimi jak certyfikaty czy przynależność zawodowa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na czym polega toczenie CNC i gdzie znajduje swoje zastosowanie?
Na czym polega toczenie CNC i gdzie znajduje swoje zastosowanie?
Toczenie CNC to dokładny proces obróbki skrawaniem, w pełni zautomatyzowany dzięki zastosowaniu mikrokomputera połączonego z częścią sterującą obrabiarki.  Zasada jego […]
Ile kosztują biurka dla graczy?
Ile kosztują biurka dla graczy?
Gry komputerowe to hobby coraz większej liczby osób. By godziny spędzone na graniu upływały nam przyjemnie i komfortowo, warto zainwestować […]
Jak wybrać odpowiedni materac do naszej sypialni?
Jak wybrać odpowiedni materac do naszej sypialni?
Materac jest jednym z najważniejszych elementów w Twojej sypialni. To tam spędzasz jedną trzecią swojego życia, dlatego ważne jest, aby […]