Gdzie stosuje się masę asfaltową na zimno?

Mieszanka asfaltowa na zimno jest wykorzystywana w wielu zastosowaniach, w tym na podjazdach. Masa asfaltowa na zimno jest zazwyczaj stosowany na parkingach i w projektach odnawiania dróg a także na obiektach sportowych, takich jak boiska do baseballu i piłki nożnej.

Z czego składa się mieszanka asfaltowa na zimno?

Mieszanka asfaltowa na zimno jest mieszaniną kruszywa i lepiszcza, która jest wytwarzana przy użyciu gorącej cieczy lub gazu. Po ochłodzeniu lepiszcze twardnieje, tworząc mocną mieszankę, którą można rozwałkować do użytku. Mieszanki asfaltowe na zimno są zazwyczaj droższe niż mieszanki na gorąco, ponieważ ich montaż wymaga mniejszego nakładu pracy. Są one również bardziej odporne na ekstremalne warunki pogodowe, w tym skrajnie wysokie i niskie temperatury.

W jakich sytuacjach stosuje się asfalt na zimno?

Mieszanki na zimno stosuje się zazwyczaj wtedy, gdy nie ma czasu na układanie gorącego asfaltu, np. na ulicach poza godzinami pracy lub w dni powszednie przed rozpoczęciem zajęć szkolnych. Dzięki temu ruch na drogach jest mniejszy, a ekipy budowlane mogą realizować projekty szybciej, niż gdyby musiały czekać na godziny dzienne, kiedy ruch nie jest tak duży, a ludzie nie korzystają tak często z samochodów. W rezultacie firmy wykorzystujące mieszanki mineralno-asfaltowe na zimno mogą liczyć na większą wydajność i niższe koszty. Asfalt na zimno stosuje się również na niektórych rodzajach dróg, np. takich, które nie są mocno uczęszczane. spowodowanych zbyt szybką jazdą.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + 1 =