Jak ekologicznie pakować paczki?

Paczki można pakować na różne sposoby, gdzie używa się rozmaitych materiałów. Nie wszystkie z nich są jednak równie ekologiczne. Czynnik środowiskowy jest coraz ważniejszy dla wysyłających, dlatego warto się zastanowić nad alternatywami dla plastiku. Jakie sposoby pakowania są najbardziej ekologiczne? 

Korzystanie z gotowych paczek domowych

Jednym z największych problemów, jeśli chodzi o ekologię jest zbyt duża liczba odpadów. Większość osób wyrzuca od razu swoje paczki i wydaje im się, że wszystko załatwi recykling. Nie wszystkie śmieci można jednak powtórnie wykorzystać, co dotyczy również paczek. Zamiast tego lepiej skorzystać z nich ponownie przy wysyłce. Na wagę złota są wtedy pudełka po butach albo stare kartony. Wykorzystać można też opakowania plastikowe – lepsze to, niż wyrzucenie ich do śmieci. 

Stawianie na ekologiczne materiały 

Nie wszyscy mają w domu gotowe paczki, dlatego trzeba dokupić parę potrzebnych rzeczy. Ekologiczne opakowania i wypełnienia można znaleźć na stronie https://boxmarket.eu/. Mogą one być szczególnie pomocne firmom e-commerce. Wiele z pudełek jest tu wykonanych z ekologicznej tektury, którą można wykorzystać ponownie lub oddać do recyklingu. Warto zwrócić uwagę również na wiórki papierowe, którymi można wypełnić wnętrze paczki – przesyłka jest wtedy znacznie bezpieczniejsza. To zdecydowanie bardziej ekologiczne rozwiązanie niż folia bąbelkowa. 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 1 =